predaj domu tigerrealityA je to tu. Rozhodli ste sa predať svoj byt či dom. Prežili ste v ňom viacero rokov, snažili ste si ho upraviť podľa vášho vkusu a finančných možností. Počas života v ňom ste zažili pekné aj ťažšie chvíle. Jednoducho týchto niekoľko metrov štvorcových s nábytkom sa stalo vašim domovom.

Keďže ste sa už rozhodli pristúpiť k jeho predaju očakávate, že vyťažíte z neho čo najviac. Ale ako na to?

Výbornú službu vám v tomto prípade urobí homestaging.
Ale čo to vlastne je?

Homestaging je profesionálna estetická úprava interiéru s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti a tak získať čo najlepšiu cenu pri predaji.

Ako na to?
Dôležité si je uvedomiť, že čo sa páči vám, nemusí sa páčiť každému, preto sa skúste na svoj príbytok pozrieť očami kupujúceho. Viem, je to ťažké sa odosobniť. Toto však nie je problém realitného makléra, ktorý už z praxe vie, čo ľudia vyhľadávajú alebo naopak čo im vadí. Perfektne pripravená nehnuteľnosť je základom na krásne fotky, pretože až 90 % ľudí hľadá nové bývanie na internete.
Takže poďme na to. Prvý dojem môže urobiť len raz a ubehne len 10 sekúnd, za ktorých si ho kupujúci vytvorí.

1. Zbohom neporiadok
Existujú dva problémy spojené s neporiadkom. Prvý je, že neporiadok odrádza záujemcov od kúpy a druhý, že sa zdá, že v dome je málo úložného priestoru. Berte to ale pozitívne. Odstránením nepotrebných veci, si aspoň uľahčíte sťahovanie. V niektorých prípadoch však budete musieť pouvažovať o tom, že využijete iný úložný priestor, prípadne požiadate príbuzných o dočasnú pomoc. Voľné, upratané povrchy, podlahy, skrinky, pracovné dosky pôsobia na kupujúcich pozitívne.
Majte však na pamäti, že kupujúci sa budú zaujímať aj o váš úložný priestor, takže hádzať všetko do skriniek, prípadne jednej miestnosti nie je najlepšou stratégiou.

2. Všetko vyčistite
Umyte nielen podlahy, ale aj okná. Ak v domácnosti zostávajú spotrebiče, nechajte len také, ktoré sú nové, alebo zánovné. Pokazené, staré, zanesené olejom radšej odstráňte.

3. Odosobnite priestor
Kupujúci musia byť schopní predstaviť si, že sú vo svojom byte či dome. Preto dajte preč všetky rodinné fotografie, veci s menami členov rodiny, výtvory svojich detí z chladničky ....
Hoci môžu byť záujemcovia rodičmi detí, neznamená to, že majú vidieť všade detské hračky. Keď ľudia hľadajú nový domov, predstavujú si tak nový začiatok.

4. Odstráňte pachy
Domáce zvieratá, to čo ste včera večer pripravili na večeru, kúpeľňa s plesňou a veľa iných zdrojov, dokáže v domácnosti vytvoriť pach, ktorý je cítiť. Pravdepodobne ste už imúnni voči vôni vášho domova, takže snažte sa odhadnúť zdroje nepríjemných pachov v domácnosti.
Ak máte domáce zvieratá vyčistite koberce, nábytok. Taktiež pozor, aby váš domov bol tiež bez chlpov, ale aj ľudských vlasov. Ak ste fajčiari, fajčite mimo domova. Vyneste odpadkový kôš a deodorujte interiér.

5. Definujte všetky izby
Uistite sa, že každá miestnosť má jeden, určitý účel, aby kupujúci videli maximalizáciu priestoru. Aj keby kupujúci nechcel použiť určitý priestor na daný účel, dôležité je, aby si všimol , že každý priestor je využiteľný.

6. Znovu usporiadajte nábytok
Uistite sa, že nábytok má v miestnosti primeranú veľkosť, aby nebol príliš veľký, pretože miestnosť potom bude pôsobiť menšie.

7. Okolité alebo prirodzené osvetlenie
Využite prírodné svetlo vášho domova. Odhrňte všetky záclony a žalúzie. Podľa potreby pridajte doplnkové osvetlenie. Staré alebo rozbité svietidlá vymeňte alebo odstráňte. Vymeňte pokazené žiarovky.

8. Upravte svoj exteriér
Pokoste trávu, upravte živý plot. Odstráňte buriny, neporiadok okolo domu. Vyčistite chodník vedúci k domu. Spred dverí odstráňte topánky, starú rohožku, a iné nevhodné veci.

Ukážky klasických fotiek pred homestagingom


V nasledujúcom videu si môžete pozrieť výslednú úpravu nehnuteľnosti už po homestagingu.


 

Toto je základ, ktorý by ste určite mali pre úspešný predaj urobiť. Upravené miestnosti vyzerajú krásne na fotografiách, ktoré predávajú, ale tiež vzbudia výborný prvý dojem pri osobnej obhliadke.
Našim klientom poskytujeme túto službu v rámci exkluzívnej spolupráce. Takže ak chcete predať vašu nehnuteľnosť za viac a urobiť dobrý dojem nechajte si poradiť a kontaktujte nás.

Autor:
JUDr. Mgr. Lucia Daubnerová
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
0911 840 812